1

OUTDOOR: PIELĘGNACJA i CZYSZCZENIE

OUTDOOR: PIELĘGNACJA i CZYSZCZENIE

Produkty do zastosowania w warunkach zewnętrznych.

Grupa obejmuje produkty do gruntownej renowacji (DEGREYER – preparat odszarzający) oraz do częstszej pielęgnacji/mycia (WOODCLEANER) takich elementów zewnętrznych jak tarasy drewniane, elewacje drewniane czy meble ogrodowe.

Zobacz wszystkie produkty

2

OUTDOOR: WYKOŃCZENIE OCHRONNE i DEKORACYJNE

OUTDOOR: WYKOŃCZENIE OCHRONNE i DEKORACYJNE

Produkty do zastosowania w warunkach zewnętrznych.

Grupa obejmuje produkty do dekoracyjnego wykończenia drewna oraz jego ochrony przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Produkty mają zastosowanie do takich elementów zewnętrznych jak: tarasy drewniane, meble ogrodowe, elewacje z drewna, podbitki dachowe, inne elementy drewnianej architektury zewnętrznej.

Zobacz wszystkie produkty

Przegląd produktów CIRANOVA outdoor.

ciranova_outdoor-woodcleaner

Ciranova WOODCLEANER – preparat do bieżącego czyszczenia desek tarasowych z naturalnego drewna oraz desek tarasowych kompozytowych. Stosuje się także do odtłuszczenia drewna (szczególnie egzotycznego) z zabrudzeń naturalnych, transportowych, magazynowych, montażowych przed nałożeniem pierwszej warstwy oleju do drewna. Czytaj więcej…

Cena: 411,99 zł brutto opakowanie 5,0l
Wydajność: ok. 50 m2 z opakowania 5,0l (w zależności od stopnia zabrudzenia tarasu, sposobu i doświadczenia w aplikowaniu, pożądanego efektu estetycznego itd).

ciranova_outdoor-degreyer

Ciranova DEGREYER (odszarzacz) – produkt do odszarzania drewna – usuwania patyny, szarości, szarzyzny. Nadaje się do drewna tarasowego, elewacyjnego, mebli ogrodowych oraz innych elementów drewnianych pokrytych patyną. Nadaje się do modrzewia syberyjskiego oraz wszystkich innych egzotycznych gatunków drewna (np. bangkirai, massaranduba, tatajuba, garapa itp). Po zastosowaniu należy nałożyć olej ochronny Decking Oil. Czytaj więcej…

Cena: 244,09 zł brutto za opakowanie 2,5 l.
Wydajność z opakowania 2,5l: ok. 12,5-20 m2 (w zależności od gatunku drewna, stopnia zniszczenia drewna, pożądanego efektu estetycznego, sposoby i doświadczenia w aplikowaniu itd)

ciranova_decking oil

Ciranova DECKINGOIL – wysokiej jakości ekologiczny olej do desek tarasowych, mebli ogrodowych oraz do zastosowania uniwersalnego (drewno na zewnątrz: altany, podbitki, elewacje, płoty itp). Deckingoil posiada funkcję Extreme double UV protection (ochronne działanie pigmentów + filtrów UV). Bezbarwny z UV + 7 kolorów z UV (w tym dwa nowoczesne odcienie szarości).

• uniwersalny olej do drewna
• oryginalny efekt wizualny: pomiędzy olejem, a lazurą z widoczną powłoką ochronną
• do wszystkich gatunków drewna, iglastych (np. modrzew syberyjski, modrzew europejski, daglezja, świerk, sosna) oraz egzotycznych (np. bangkirai, massaranduba) oraz liściastych np. akacja.
• do zastosowania na podbitki dachowe, elewacje drewniane, tarasy drewniane, inne drewniane elementy architektury
• bezbarwny z UV + 7 nowoczesnych kolorów z UV (5 brązów + 2 nowoczesne szarości)
• duża zawartość cząstek stałych (podczas aplikacji należy często i intensywnie mieszać)
• Extreme double UV protection – podwójna ochrona przed UV: pigment + bloker UV (bloker UV dodawany jest również do oleju z kolorem, a nie tylko do wersji bezbarwnej. Czytaj więcej…

Cena: 322,88 zł brutto puszka 2,5l
Wydajność: ok. 12-15 m2 z litra. Zaleca się nakładanie dwóch warstw. Wydajność z puszki 2,5l przy nakładaniu dwóch warstw wynosi ok. 33,75 m2 (w zależności od gatunku drewna, od sposobu i doświadczenia w aplikowaniu, od pożądanego efektu estetycznego, a przede wszystkim od tego, czy drewno jest nowe, czy zwietrzałe oraz czy gładkie, czy ryflowane).

ciranova_outdoor-afwerking_woodprotector

Ciranova WOODPROTECTOR – tani, naturalny, wysokiej jakości bezbarwny olej do drewna (do desek tarasowych, mebli ogrodowych oraz ogólnego zastosowania). Można stosować do wszystkich rodzajów drewna, w tym drewna egzotycznego – chroni i nadaje naturalny efekt. Nadaje się również do częstszego stosowania pielęgnacyjnego na Decking Oil. Stworzony na bazie naturalnych składników. Woodprotector jest wodoodporny, chroni przed porastaniem mchem czy szarzeniem się drewna. Czytaj więcej…

Cena: 411,99 zł brutto opakowanie 5,0l
Wydajność z opakowania 5,0l ok. 50,0 m2 (w zależności od gatunku drewna, od sposobu i doświadczenia w aplikowaniu, od pożądanego efektu estetycznego, a przede wszystkim od tego, czy drewno jest nowe, czy zwietrzałe oraz czy gładkie, czy ryflowane).

Zasady pielęgnacji tarasów drewnianych preparatami CIRANOVA outdoor.

1. Bieżąca pielęgnacja tarasu drewnianego.

Bieżąca pielęgnacja tarasu drewnianego polega na usuwaniu zanieczyszczeń przy użyciu szczotki i wody. Zaleca się, aby taras z naturalnego drewna regularnie (1-2 razy w sezonie) zabezpieczać olejem ochronnym z filtrem UV DECKINGOIL CIRANOVA, który chroni go przed wilgocią, promieniowaniem słonecznym, brudem oraz ułatwia jego bieżącą pielęgnację i poprawia estetykę. Olejowanie nie jest procesem trwałym i należy je często powtarzać. Jeżeli taras jest użytkowany intensywnie i dochodzi do szybkiego ścierania warstwy oleju, wtedy proces olejowania należy przeprowadzać nawet częściej niż 1-2 razy w sezonie (olej można nakładać miejscowo, np. tylko w ciągach komunikacyjnych).

 2. Gruntowna pielęgnacja tarasu drewnianego.

Jeśli dotychczasowa warstwa oleju nie jest jeszcze całkowicie zużyta, wtedy należy tylko uzupełnić warstwę oleju ochronnego. W takim wypadku należy wykonać następujące czynności i zastosować następujące preparaty:

 • taras oczyścić z piasku, liści i innych grubych zabrudzeń za pomocą szlaucha i szczotki.
 • przemyć taras preparatem WOODCLEANER CIRANOVA, który usunie ewentualne tłuste/żywiczne zabrudzenia i poprawi adhezję oleju ochronnego, który zostanie naniesiony w kolejnym kroku. Do mycia używać szczotki ryżowej na kiju.
 • w razie potrzeby użyć myjki ciśnieniowej (pod małym ciśnieniem).
 • po dokładnym wyschnięciu drewna na taras nanieść pędzlem, w odpowiednich odstępach czasu dwie warstwy oleju ochronnego CIRANOVA. Jeżeli poprzednia warstwa oleju jest jeszcze w bardzo dobrym stanie, wtedy można użyć oleju bezbarwnego – pielęgnacyjnego WOODPROTECTOR CIRANOVA (wystarczy jedna warstwa). W innym razie użyć oleju ochronnego DECKINGOIL CIRANOVA z filtrem UV (bezbarwnego z UV lub w jednym z 7 dostępnych kolorów z UV – w zależności od stopnia zniszczenia tarasu oraz pożądanego efektu – na tarasy mało zniszczone można zastosować DECKINGOIL bezbarwny (bez względu na to, że wcześniej był użyty olej z kolorem), na tarasy bardziej zniszczone zaleca się zastosować DECKINGOIL w wersji z pigmentem.

3. Renowacja tarasu drewnianego.

Jeśli dotychczasowa powłoka ochronna jest całkowicie zużyta (taras szary, matowy, wyblakły), wtedy należy wykonać następujące czynności i użyć następujących preparatów:

 • taras oczyścić z piasku, liści i innych grubych zabrudzeń za pomocą szlaucha i szczotki
 • na taras nanieść preparat odszarzający DEGREYER CIRANOVA, który usunie z tarasu wszystkie zabrudzenia i szarość. Do wcierania preparatu DEGREYER używać szczotki ryżowej, myć silnie, intensywnie.
 • w razie potrzeby użyć myjki ciśnieniowej (ostrożnie dobierać siłę strumienia wody, żeby nie uszkodzić struktury drewna)
 • po wyschnięciu drewna na taras nanieść pędzlem, w odpowiednich odstępach czasu dwie warstwy oleju ochronnego DECKINGOIL CIRANOVA, który zapewni drewnu ochronę i nada kolor. Na tarasy bardzo zniszczone zaleca się zastosować DECKINGOIL w wersji z pigmentem.

4. Inne wskazówki.

 • Nie zaleca się mieszania ze sobą różnych olejów do drewna (zalecamy konsekwentnie stosować ten sam olej do drewna).
 • Zaniechanie olejowania nie obniża parametrów technicznych desek tarasowych z gatunków drewna, które posiadają naturalną odporność na warunki atmosferyczne (np. bangkirai, massaranduba, modrzew syberyjski), ale przyspiesza proces patynowienia – deska pod wpływem wody i słońca zmienia swój kolor na srebrzysto szary, patynowy (kiedy jest sucha) lub ciemnoszary, czarny (kiedy jest mokra).
 • W sezonie zimowym należy unikać zalegania śniegu na tarasie. W miarę możliwości śnieg i lód należy usuwać na bieżąco. W przypadku powstania oblodzonej warstwy nie należy stosować soli, ani środków chemicznych.
 • Użycie myjki ciśnieniowej pod bardzo dużym ciśnieniem może przywrócić naturalny jasny kolor modrzewia syberyjskiego, ale trwale niszczy jego strukturę.
 • Wykonanie renowacji tarasu należy powierzyć profesjonalnej firmie.

Sposób aplikowania oleju do drewna CIRANOVA.

Olej nanosić tylko na drewno suche i czyste. W przypadku drewna brudnego, szczególnie tłustego, należy przed olejowaniem zastosować preparat WOODCLEANER CIRANOVA. Najlepsze efekty osiąga się poprzez stosowanie olejów z funkcją podwójnej ochrony: filtr UV + pigment. Olej przed użyciem oraz w trakcie aplikacji często mieszać (z uwagi na cząstki stałe, które opadają na dno puszki). Olej aplikować pędzlem, intensywnie wcierać w drewno, nadmiar zbierać pędzlem lub szmatką. Unikać powstawania grubej powłoki oleju. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałożyć drugą. Taras użytkować dopiero po całkowitym wyschnięciu oleju. W przypadku, kiedy podczas olejowania lub krótko po olejowaniu wystąpią opady deszczu liczyć się tylko z tym, że proces schnięcia będzie bardzo wydłużony.